Velikost zásnubního prstenu

Jak určit správnou velikost 

Zásnubní prsten se nosí na prsteníčku levé ruky. Po svatbě je na rozhodnutí nevěsty, na které ruce či prstu bude zásnubní prsten nosit.
Nejoblíbenější variantou je vrstvení kroužků na jeden prst.

Jedná se o snubní prsten v podobě „párové obroučky“ k zásnubnímu prstenu. U většiny modelů je párová obroučka speciálně upravena podle tvaru zásnubního prstenu, což umožňuje snadné zasazení prstenů do sebe a žena je může pohodlně nosit na jednom prstu po celý život. Takto lze zkombinovat dva i tři prsteny. Například první slouží jako snubní, druhý kroužek k významným životním příležitostem - narození dítěte, výročí svatby, aj.

Nevíte, jak správně určit velikost zásnubního prstenu? 
Máme pro vás pár tipů, jak postupovat:

 

1) PŘI OSOBNÍ NÁVŠTĚVĚ
Navštivte nás ve zlatnickém studiu SALABA
Nejlepším a nejefektivnější řešením je návštěva našeho zlatnického studia v Ústí nad Orlicí, kde určíme správnou velikost a společně vybereme vhodný prstýnek pro vaši partnerku. Současně si můžete prohlédnout a vyzkoušet většinu prstenů z naší internetové nabídky nebo můžete využít exkluzivní nabídku vytvoření šperku na míru.

 

2) PŘI ONLINE OBJEDNÁVCE
Přeměřte aktuální prsten
Nejjednodušší možností je změření vnitřního průměru aktuálního prstýnku posuvkou (šuplerou) v přesnosti na milimetry. Dejte si pozor, abyste měřili prsten, který není zdeformovaný a je určený na správný prst. Velikost na pravé ruce nemusí často odpovídat stejnému prstu na ruce levé. Také můžete vnitřní obvod změřit tak, že do prstenu vsunete proužek papíru, poznačíte si překrytí a po rozbalení a přeměření máte vnitřní obvod = velikost prstene. Nezapomeňte prosím uvézt, zda-li jste měřili vnitřní průměr, nebo vnitřní obvod. 

Objednejte si měřící kroužky
Nejpřesnější metodou, jak v domácích podmínkách zjistit velikost prstenu, je pořízení měřidel. Jedná se o sadu plastových kroužků v různých velikostech. Vy si je v pohodlí domova vyzkoušíte a zvolíte rozměr, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Měřící kroužky si můžete objednat za cenu 250,- Kč včetně poštovného. Pokud si u nás následně prstýnek zakoupíte, pořizovací cena za měřící kroužky vám bude odečtena od celkové výše objednávky.