Platina – trend roku 2023

Při výrobě šperků na míru dbáme na mnoho detailů a jedním z nich je i materiál. Kromě tradičního 14kt a 18kt zlata vyrábíme i šperky z platiny, která se v poslední době stává velmi žádanou. Jaké má platina výhody a proč se pro tento drahý kov rozhodnout? To a mnohem dalších užitečných informací se dočtete v tomto článku.

platinovy_prsten_na_miru_trend_roku_2023_platinovy_sperk_na_zakazku_zlatnictví_salaba_zlatnické_studio

 

Pokud přemýšlíte o výrobě šperku na míru, doporučujeme jako materiál zvolit platinu. Platina má čtyři důležité výhody, který jiný kov nemá.

Vysoká odolnost

Jednou z klíčových výhod platiny je její odolnost. Díky vysoké hustotě platiny ve slitinách má tak schopnost odolat všemu s čím šperk přijde do kontaktu při každodenním nošení.

Přirozeně bílá barva

Přirozená barva platiny je bílá. Na rozdíl od bílého zlata, které je světle žluté. Bílé zlato se musí nechat pokovit rhodiem pro získání krásné bílé barvy. Nevýhoda je ta, že toto pokovení se vlivem nošení poškrábe a přirozená nažloutlá barva bílého zlata vyjde na povrch. Poté se musí šperk opět nechat přerhodiovat. Přirozený bílý odstín platiny je stálý. Dokonale také zvyšuje brilanci a lesk bezbarvých i barevných diamantů a drahokamů.

Hypoalergenní kov

Slitinu, kterou používáme při výrobě šperků na zakázku je z 95% čistá platina. Tato hustota platiny nejen přispívá k celkové pevnosti a odolnosti kovu, ale také činí kov hypoalergenním. Mnoho zákazníků se setkává s citlivostí na nikl a měď, které nalezneme ve zlatých slitinách. U platiny se toto nestane.

NeJPEVNĚJŠÍ UCHYCENÍ kamenů

Platina nemá tzv „kovovou paměť“ jako zlato a stříbro, což znamená, že jakmile je šperk opracován, nedojde již k dalším změnám. Proto platina poskytuje diamantům a drahým kamenům maximální bezpečnost.

platinovy_sperk_na_zakazku_zlatnictví_salaba_zlatnické_studio

Platinový zásnubní prsten

V našem zlatnickém studiu se specializujeme na zakázkovou výrobu zásnubních prstenů z platiny. Rádi vám tento drahý kov ukážeme, porovnáme jej s bílým zlatem a vytvoříme pro vás originální zásnubní prsten. Běžná doba výroby platinového prstenu na míru je 5 – 7 týdnů.

zasnubni_prsten_z_platiny_trend_roku_2023_platinovy_sperk_na_zakazku_zlatnictví_salaba_zlatnické_studio

Snubní prsteny z platiny

Kromě zásnubních prstenů vám rádi vyrobíme i platinové snubní prsteny. Ke každé zakázce přistupujeme individuálně a s největší precizností. Pokud si chcete přečíst více o celém procesu výroby snubních prstenů na míru, přikládáme odkaz na článek zde.

snubni_prsten_z_platiny_trend_roku_2023_platinovy_sperk_na_zakazku_zlatnictví_salaba_zlatnické_studio

POTŘEBUJETE JEŠTĚ S NĚČÍM PORADIT?

Jana Salabová

+420 777 131 306salabova@zlatnictvisalaba.cz

Klára Salabová

+420 774 521 154salabova@zlatnictvisalaba.cz

(certifikát)U všech diamantů větších 0,30 ct poskytujeme certifikáty GIA, HRD, nebo IGI.