Alexandrit, drahokam mnoha tváří

Ve dne modrozelený, v noci purpurově červený. Alexandrit byl pojmenován podle ruského cara Alexandra II. a je jeden z nejvzácnějších a nejdražších drahokamů. V přírodě se vyskytuje zřídka, proto jej my zlatníci nesmírné rádi osazujeme do netradičních šperků.

netradiční_přírodní_drahokam_alexandrit_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi


Kámen měsíce června podporuje emoční rovnováhu, kreativitu a představivost a je vhodný k oslavě 45. a 55. výročí svatby.

SEZNAMTE SE S ALEXANDRITEM

Hluboko v pohoří Ural, které leží v dnešním Rusku, horníci objevili ve 30. letech 19. století drahokam, který svými barevnými odstíny od zelené po sytě červenou připomínal národní barvy carského Ruska. Legenda navíc praví, že byl objeven na narozeniny mladého cara Alexandra, neobyčejný kámen tak dostal příznačné jméno.

VÍC NEŽ JEDNA BARVA

Za výrazné změny barvy alexandritu může jeho neobvyklé chemické složení. Kromě stop železa a titanu obsahuje také chrom. Ten silně absorbuje žluté vlnové délky, čímž spojuje zelené a červené vlnové délky. Ve dne, s plným spektrem světla, vypadá zeleně až modrozeleně a večer se pod umělým osvětlením jeho barva mění na červenou až červenofialovou.

CENA ALEXANDRITU

Sytost barev, jejich jasnost i odstíny hrají významnou roli při určování ceny drahokamu. Velikosti nad 1 ct jsou u alexandritu vzácné a kvalitní drahokamy jsou často dražší než srovnatelně velké rubíny, nebo safíry! Nejžádanější je alexandrit, který vykazuje 100% změnu barvy z červené na zelenou.

přírodní_alexandrit_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi

TVARY ALEXANDRITU

Stejně jako jiný přírodní drahokam, i alexandrit se vybrušuje do všech tvarů a velikostí. U nás naleznete alexandrit od tradičních kulatých, oválných výbrusů po netradiční výbrus markýzy, srdce i trillion. Každý kámen na míru vybíráme, dle představy zákazníka. Certifikát pravosti drahokamu je samozřejmostí. Napište nám, pokud máte zájem o netradiční výbrus kamene a my vám rádi aktuální nabídku zašleme!

barvy_alexandritu_růžové_zlato_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi alexandrit_výbrus_markýza_růžové_zlato_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi alexandrit_výbrus_trillion_růžové_zlato_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi     alexandrit_oválný_výbrus_růžové_zlato_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi_1    alexandrit_výbrus_srdce_růžové_zlato_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi_1

VLASTNOSTI ALEXANDRITU

Tento drahokam je díky své schopnosti dramaticky měnit své barvy spojován s životní rovnováhou, sebeúctou a schopností prožívat radost. Podle legendy může alexandrit předávat svým nositelům sílu a vyrovnanost. Drahokam podporuje kreativitu a podněcuje představivost, odstraňuje smutek a žal a svému nositeli vnáší světlo nejen do duše.

náhrdelník_s_alexanditem_soliter_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi

HLAVNÍ NALEZIŠTĚ ALEXANDRITU

Brazílie, Madagaskar, Srí Lanka, Tanzanie a Rusko

hlavní_naleziště_alexandritu_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi

JAK PEČOVAT O ALEXANDRIT

Díky své vysoké tvrdosti, 8,5 dle Mohsovy stupnice, je alexandrit vhodný drahokam na každodenní nošení. Nemusíte se bát jeho poškrábání. K očištění kamene stačí použít kartáček na zuby, mýdlovou vodu a alexandrit se bude krásně lesknout v každém světle!

2575-3_netradicni-prsten-s-alexandritem-a-diamanty-71918-bile-zlato-zlatnictvi-salaba-zlatnicke-studio

KOMU ŠPERK S ALEXANDRITEM DAROVAT?

Alexandrit se používá jako narozeninový kámen do šperků pro červnové oslavence a je také vhodný jako dárek k 45. a 55. výročí svatby. Jeho přirozeně měnící se barvy jsou ideální pro ty, kteří hledají jedinečný výraz sebe sama.

náhrdelník_s_alexanditem_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi                


Pokud přemýšlíte, do jakého šperku drahokam osadit, můžete darovat samostatný certifikovaný drahokam. Sami si vyberete výbrus a velikost alexandritu. Drahokam společně s vámi vybereme a zabalíme do luxusní dárkové krabičky spolu s certifikátem pravosti.

 

Bude-li nositelka či nositel drahokamu chtít, můžeme k drahokamu vyrobit šperk na míru přesně podle představ! Náramek, náušnice či prsten s alexandritem budou originálním šperkem, který se může dále předávat z generace na generaci.

náušnice_s_alexanditem_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi_1

Alexandrit se také hodí jako centrální drahokam do netradičního zásnubního prstýnku. Pokud jej zkombinujeme i s netradičním výbrusem, vznikne opravdu dokonalý klenot, který nikdo jiný nebude mít!

 

 netradiční_zásnubní_prsten_s_alexandritem_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi