Moissanit, kvalitní a ekologická alternativa diamantu

Vysoký třpyt a příznivá cena, to jsou dvě největší pozitiva moissanitu, kamene, který je k nerozeznání od diamantu. Jeho cena i vlastnosti vás příjemně překvapí. Šperk, do kterého je moissanit osazen, krásně září a hodí se jak na zvláštní příležitosti, tak na každodenní nošení.

laboratorni_a_ekologicke_moissanity_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Objevení moissanitu

V roce 1893 zkoumal francouzský chemik Henri Moissan různé vzorky hornin v Canyon Diablo v Arizoně. Nakoukl také do meteorického kráteru, ve kterém narazil na shluk jiskřivých kamenů a omylem je identifikoval jako diamanty. Ve skutečnosti ale objevil karbidy křemíku, neboli moissanity.

Henri Moissan však nebyl první, kdo se s moissanity setkal. Americký chemik Edward G. Acheson vytvořil v laboratoři karbid křemíku už v roce 1891. Avšak, podobně jako Henri Moissan, udělal chybu, pokoušel se vytvořit syntetické diamanty, ale místo nich vytvořil moissanit.

Až v roce 1904 si Acheson a Moissan uvědomili, že se dívají na stejný třpytivý minerál. A ačkoliv byl Acheson první, kdo jej úspěšně laboratorně vyrobil, moissanit byl pojmenován na počest Henriho Moissana.

henri_moissan_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio  edward_acheson_v_laboratori_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio  edward_acheson_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Drahokam vhodný do šperků na každodenní nošení

Moissanity jsou nejlepší alternativy diamantů. Díky své odolnosti a tvrdosti je u těchto drahokamů, vypěstovaných v laboratoři, méně pravděpodobné, že se poškrábou nebo odštípnou. Tyto klíčové faktory z nich dělají ideální drahokam do šperků na každodenní nošení! Jsou proto jasnou volbou do zásnubních i snubních prstenů.

 sperky_s_moissanity_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Vlastnosti moissanitů

Nejtvrdším nerostem zůstává jednoznačně diamant. Avšak moissanit se řadí hned za něj! Na Mohsově stupnici tvrdosti dostaly diamanty číslo 10, moissanity 9,25! A i když jsou diamanty o něco tvrdší, moissanity mají v sobě víc ohně a třpytu. To znamená, že se více třpytí a rozkládá spektrum barev, jako žádný jiný kámen.

prirodni_diamant_vs_moissanit_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Příznivá cena

Moissanity jsou oproti přírodním diamantům cenově dostupnější. Cena moissanitu se pohybuje okolo 10 000 Kč až 15 000 Kč za 1 karát, zatímco 1 karát přírodního diamantu se pohybuje od 50 000 Kč do 500 000 Kč.

Proč se rozhodnout pro moissanit?

   Kvalitní drahokam

Díky svým fyzikálním, chemickým i optickým vlastnostem může moissanit konkurovat přírodnímu diamantu. Má vysokou tvrdost, což z něj dělá vhodný drahokam do zásnubních a snubních prstenů.

   Ekologický kámen

Moissanit je kámen vypěstovaný v laboratoři. Pokud vám je udržitelnost a ekologie blízká, pak doporučujeme zvolit laboratorně vyrobené moissanity, či lab-grown diamanty.

   Cenově dostupný minerál

Je o polovinu levnější než přírodní diamant. Stal se proto oblíbeným kamenem do šperků s velkým centrálním kamenem, nebo také do snubních eternity prstenů, kde jsou kameny osázeny po celém obvodu.

sperk_na_miru_s_moissanity_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Barevné možnosti moissanitů

Laboratorní proces výroby moissanitů umožňuje vypěstovat i jeho různé barevné varianty. V našem zlatnickém studiu naleznete moissanity černé, champagne, žluté, modré i zelené.

barevne_moissanity_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio_1

Tvary a velikosti moissanitů

Do zásnubních prstenů nejčastěji osazujeme kulaté, nebo oválné výbrusy. Pokud toužíte po netradičním zásnubním prstenu, osadíme do něj i „fancy“ výbrusy, jako je slza, markýza či hranatý výbrus.

tvary_moissanitu_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

V nabídce najdeme drobné moissanity do snubních prstenů, ale i krásné karátové moissanity. Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv tvar, nebo barvu, s moissanitem nikdy nešlápnete vedle. Rádi vám s výběrem vhodného kamene do šperku poradíme, ukážeme různé velikosti, tvary i barvy. Společně tak vytvoříme šperk na míru, přesně podle vašeho přání.

POTŘEBUJETE JEŠTĚ S NĚČÍM PORADIT?

Jana Salabová

+420 777 131 306salabova@zlatnictvisalaba.cz

Klára Salabová

+420 774 521 154salabova@zlatnictvisalaba.cz

(certifikát)U všech diamantů větších 0,30 ct poskytujeme certifikáty GIA, HRD, nebo IGI.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení