Tanzanit, drahokam 20. století

Podmanivě modrý drahokam byl objeven v Tanzanii v roce 1967, což z něj dělá v oblasti drahokamů nováčka. Přesto se mu podařilo udělat velký rozruch a okamžitě si získat své místo mezi milovníky šperků.

Tanzanit je svou výjimečností a ojedinělostí označován za
kámen 20. století a také narozeninový kámen měsíce prosince.

 tanzanite_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Objeven africkými pastevci, milován celým světem

Tanzanit náhodně objevili pastevci z kmene Masajů ve východní Africe, kteří si všimli, jak v zemi krásně jiskří velké modré krystaly. A tak se z tanzanitu, který je starý přibližně 585 milionů let, stal jeden z nejoblíbenějších drahokamů. Kopce severní Tanzanie poblíž hory Kilimandžáro jsou do dneška jediným světovým zdrojem tohoto drahokamu.

Seznamte se s druhy tanzanitu

MODRÝ tanzanit

Má širokou paletu všech odstínů modré. Při pohledu z různých stran, uvidíte vždy trochu jinou barvu, od sytě modré až po fialovou. Odstín, který na drahokamu vynikne, se ovlivňuje tepelnou úpravou kamene. 

tanzanit_kulaty_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio   tanzanit_smaragdovy_vybrus_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio   tanzanit_trillion_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio   tanzanit_oval_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiotanzanit_princess_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiotanzanit_slza_hruska_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio  tanzanit_bageta_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio_1tanzanit_markyza_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Dvoubarevný tanzanit

Současný trend je nosit jedinečné, osobní šperky a dvoubarevné drahokamy díky tomu mají navrch! Zelenou až šedozelenou barvu doplňuje modrofialová, připomínající paví oko. Dva stejné dvoubarevné tanzanity nenajdete, což je u drahokamů velmi neobvyklé, ale velmi žádané!

tanzanity_1_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Největší nález tanzanitu

V červnu 2020 obletěla zpráva o nálezu enormně velkých tanzanitů celý svět. Místnímu horníkovi se podařilo vytěžit dva neuvěřitelně velké tanzanity a stal se tak milionářem ze dne na den. Tanzanity dohromady vážily více než 15 kg a byly ohodnoceny na 3,4 milionů dolarů. V rozhovoru prozradil, že za vydělané peníze plánuje postavit školu, zdravotní a obchodní centrum ve vesnici a zbytek jmění věnuje svým třiceti dětem. O měsíc později se mu podařilo nalézt další kámen o váze 6,3 kg. 

Leizer_tanzanity_tanzanie_cervenec_2020_salaba_zlatnicke_Studio vyskyt_tanzanitu_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

https://www.bbc.com/news/world-africa-53148612

KOMU ŠPERK S TANZANITEM DAROVAT?

V roce 2002 sdružení American Gem Trade Association označilo tanzanit za drahokam měsíce prosince. Proto je tanzanit vhodný jako dárek pro ženy, narozené v tomto zimním měsíci. K narozeninám jim můžete darovat vybroušený, dárkově balený drahokam, který se později stane základem pro šperk na míru

Sháníte vhodnou barvu drahokamu k modrým očím vaší dámy? Náušnice s tanzanitem rozhodně podtrhnout její krásu!

Masajská víra považuje modrou barvu drahokamu za posvátnou a pouze ženy požehnané miminkem, mají tu čest nosit modrou barvu oblečení, či modré korálky. Od objevu tanzanitu začali Masajové dávat tento drahokam svým manželkám, jako dárek k narození dítěte. Tanzanit je považován za nositele zdraví, pohody a prosperujícího života.

K narození dítěte můžete také darovat své milované šperk s tanzanitem. Nebo pouze tanzanit jako kámen v našem dárkovém balení. Maminka si z něj nechá vytvořit prsten na míru podle své představy. A pokud jej časem daruje své dceři, nebo vnučce, vznikne tradice rodinného šperku, který se s láskou dědí z generace na generaci.

PÉČE O TANZANITY

Tanzanit se vyznačuje vysokou tvrdostí, přesto je dobré být ke šperku s tanzanitem šetrný. K čištění používejte jemný kartáček a vlažnou mýdlovou vodou.

TVARY TANZANITŮ

V našem zlatnickém studiu vám nabídneme tanzanity v těchto tvarech a různých velikostech. Každý tanzanit který nabízíme, máme detailně natočený ze všech úhlů, tudíž dopředu víte jak vypadá a co kupujete! 

tanzanit_tvary_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Napište nám, o jaký tvar a velikost byste měl/a zájem a my vám obratem zašleme nabídku. 

JAKÉ ŠPERKY S TANZANITEM NAJDETE V NAŠEM ZLATNICTVÍ?

Na našem e-shopu naleznete náušnice s tanzanitem v bílém, růžovém i žlutém zlatě. Pokud máte zájem o prsten, přívěšek, či jiný šperk s tanzanitem na míru, napište nám. Pomocí našeho zlatnického 3D programu společně vytvoříme šperk na přání. Modelování šperku můžeme dělat fyzicky v pražském, či orlickoústeckém studiu, či online přes sdílenou obrazovku.  prsten_s_tanzanitem_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio    přívěšek_s_tanzanitem_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiozasnubni_prsten_s_tanzanitem_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio      náušnice_1874_bile_zlato_tanzanit_4,00mm_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi

 

POTŘEBUJETE JEŠTĚ S NĚČÍM PORADIT?

Jana Salabová

+420 777 131 306salabova@zlatnictvisalaba.cz

Klára Salabová

+420 774 521 154salabova@zlatnictvisalaba.cz

(certifikát)U všech diamantů větších 0,30 ct poskytujeme certifikáty GIA, HRD, nebo IGI.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení