Průvodce pro muže: Jak vybrat ten pravý zásnubní prsten?

Pro muže je výběr zásnubního prstenu jedním z nejdůležitějších kroků při přípravě na požádání o ruku. Zásnubní prsten je symbol lásky a oddanosti, který bude vaší partnerce připomínat váš vztah každý den. Zde je několik tipů, jak vybrat ten pravý zásnubní prsten, který udělá dojem.

 

1

Poznejte její styl

Prvním krokem je pozorně sledovat, jaký styl šperků má vaše partnerka ráda. Její současné šperky, módní preference a vkus vám mohou dát cenné nápady. Mějte na paměti, zda preferuje žluté zlato, bílé zlato, růžové zlato, nebo platinu. Dále jestli se ji více líbí šperky s výraznými drahokamy, nebo preferuje jednoduchý a elegantní design.

Stanovte si rozpočet

Je důležité mít jasnou představu o tom, kolik jste ochotni utratit za zásnubní prsten. Cena prstenů může výrazně lišit podle druhu materiálu, druhu centrálního kamene - zda přírodní, či laboratorní a dále i počtu a druhu bočních kamenů. Stanovení rozpočtu vám usnadní výběr.

 

5

drahokam

Přírodní diamant je tradiční volbou pro zásnubní prsten. Existují i další krásné drahokamy, jako jsou safíry, rubíny nebo smaragdy. Vyberte kámen, který má pro vás oba zvláštní význam nebo se váže k důležitému okamžiku ve vašem vztahu. Dále se i zamyslete, zda preferujete přívodní původ kamenů, či laboratorní.

Výbrus drahokamu

Výbrus drahokamu přímo ovlivňuje jeho brilanci a cenu. Existuje mnoho druhů výbrusů - kulatý, princess (čtvercový), oválný, nebo smaragdového (obdélníkový) a mnoho dalších. Zvolte výbrus, který se líbí vaší partnerce.

 

6

osazení drahokamu

Osazení centrálního drahokamu ovlivňuje jeho celkový vzhled. Na výběr máte z jednoduchého solitéru, design s bočními drahokamy, speciální designy na míru, nebo design s kameny po celé šínce (kroužku).  Zvolte osazení, které nejvíce lichotí centrálnímu kamenu.

Velikost Prstenu

Správná velikost prstenu je klíčová. Zjistěte si její velikost prstu, ideálně od někoho z její rodiny nebo přátel, nebo použijte nějaký z jejích prstenů jako referenci.

 

2

Konzultujte Se Šperkařem

Nakonec, konzultujte se zkušeným šperkařem. Odborník vám může poskytnout další rady ohledně výběru vhodného materiálu, designu a kvality drahokamů.

 

V našem rodinném zlatnictví se Vám rádi věnujeme tak dlouho, jak potřebujete. Rádi Vám vše vysvětlíme, ukážeme všechny možnosti a nebo i vytvoříme Váš originální zásnubní prsten na míru. Najdete nás v pražském Karlíně a Ústí nad Orlicí.

 

Personalizace

Pokud máte možnost, zvažte personalizaci prstenu. To může zahrnovat gravírování osobního sdělení nebo data. Tyto jemné, osobní detaily mohou prsten udělat ještě výjimečnějším.

 4

 

Pamatujte, že výběr zásnubního prstenu by měl být záležitostí, kterou děláte s láskou a péčí. Je to symbol vašeho závazku a důvěry, a proto je důležité, aby prsten odrážel vaše city a pozornost k vaší partnerce.

 

Prohlédněte si naši nabídku zásnubních prstenů.