Růžový turmalín, drahokam srdce

Zahalte se do růžové, barvy energie i romantiky. Růžový turmalín připomíná rubín a je jedním z nejcennějších a nejvzácnějších drahokamů. Zářiový narozeninový kámen je také drahokamem měsíce boje proti rakovině prsu.

 

tvary_růžového_turmalínu_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Každý je jedinečný

Šperkaři s ním rádi pracují pro jeho vzhled i možnosti zpracování a vědce fascinuje svými fyzikálními vlastnostmi. Spojení světle purpurové barvy, broskvově růžové a fuchsiové nenajdete v žádném jiném drahokamu. Některé turmalíny zabarvila do růžova či žluta přírodní nebo laboratorní radiace. Na světě přitom neexistují dva stejné turmalíny!

Americký sen v praxi

První zpráva o turmalínu pochází až z konce 19. století. Dva mladí američtí horníci přivezli zelené turmalíny, nalezené v dole Mount Mica v Maine, do klenotnictví Tiffani and Co. Měli štěstí, setkali se přímo s hlavním odborníkem klenotů, Georgem F. Kunzem. Ten byl kameny natolik okouzlen, že přesvědčil Charlese Tiffanyho, aby je koupil. Tím začala cesta turmalínu k celosvětové popularitě a vzestup společnosti mezi světovou špičku.


Turmalíny si zamiloval celý svět! Například i čínská císařovna Cch’-si, která si šperky s tímto drahokamem objednávala právě u Tiffanyho. Její vášeň pro růžový turmalín neznala mezí. V letech 1902 a 1910 nakoupila čínská dynastie 120 tun růžového turmalínu.


V polovině 20. století objevili američtí horníci důl Tourmaline Queen, ze kterého vydolovali ohromující turmalíny „Blue Cap“ – vícebarevné turmalíny v barevné škále od modrého a sytě růžového odstínu. Americké muzeum přírodní historie označilo tyto drahokamy za nález století. Jsou extrémně vzácné a mají nesmírnou sběratelskou hodnotu.

 

různé_tvary_růžového_turmalínu_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Vlatnosti turmalínu

Růžový turmalínu působí blahodárně na endokrinní systém, léčí srdce, plíce i pokožku. Východní medicína jej doporučuje přikládat na srdeční čakru nebo na místo, kde máme naše fyzické srdce. Je tak ideálním kamenem do přívěsku na řetízek.


Rubbelit, neboli červená odrůda turmalínu, funguje jako afrodiziakum, které přitahuje lásku. Utvrzuje nás v tom, že nejdříve musíme milovat sami sebe a pak nás začnou milovat i ostatní.

 

Šperky s růžovým turmalínem můžete darovat také jako připomínku na měsíc boje proti rakovině prsu. Pokud znáte osobu, kterou tato zákeřná nemoc jakkoli zasáhla, šperk lásky, síly a energie bude pro ni krásným dárkem.


Růžový turmalín podporuje chuť do života, dodává tělesnou energii, odvahu, přináší lásku a detoxikuje.

 

turmalín_růžový_zelený_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Podmanivé a světoznámé

Mezi ty nejznámější patří tzv. Caesarův rubín, překrásný rubelit, který daroval švédský král Gustav III. ruské carevně Kateřině II. Veliké, nebo také brož ve tvaru vlčího máku zdobená turmalínem a diamantem, tu nosila významná filantropka - Lily Safra. V roce 2012 se prodala za více než 1,27 milionu dolarů!

Césarův rubín_turmalín_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studioVlčí_mák_z_Turmalínu_a_diamantu_Lily_safra_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

 

HLAVNÍ NALEZIŠTĚ TURMALÍNU

Dnes se růžový turmalín těží na mnoha místech po celém světě: Brazílie, Madagaskar, Afghánistán, Pákistán, Rusko, Barma a v řadě afrických zemí včetně Mosambiku, Nigérie i Botswany. Turmalíny najdeme také v České republice. Na Žďársku a v okolí Velkého Meziříčí byl dokonce objeven druh – rossmanit.

 

TVARY RŮŽOVÉHO TURMALÍNU

výbrus_slza_ruzovy_turmalin_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio_1růžový_turmalín_srdce_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiorůžový_turmalín_markýza_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiorůžový_turmalín_princess_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio  růžový_turmalín_ovál_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio růžový_turmalín_trilion_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio růžový_turmalín_smaragdový_výbrus_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio výbrus_polštářek_cushion_ruzovy_turmalin_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

 

Ve zlatnickém studiu SALABA máme velmi širokou nabídku tvarů a velikostí. Napište nám, jakou máte představu o drahokamu a my vám obratem zašleme aktuální nabídku. 

 

ŠPERKY SALABA S TURMALÍNEM

 

Náhrdelník NINA  náhrdelník_NINA_87094_bílé_zlato_růžový_turmalín_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi

Náušnice MILE      náušnice_MILE_rodinný_šperk_ametyst_turmalín_topaz_bile_zlato_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio 

 

Náhrdelník STAR náhrdelník_STAR_87325_bílé_zlato_rhodolit_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi

Náušnice s růžovým turmalínem   náušnice_1874_zlute_zlato_ruzovy_turmalin_4.00mm_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi