Tvary drahokamů

Drahokamy mají rozsáhlou škálu tvarů, stejně jako barevných odstínů. Nejvíce používané drahokamy mají fasetovaný výbrus, avšak v našem zlatnickém studiu SALABA nabízíme i netypické tvary drahokamů. Napište nám, jakou máte představu!

tvary_a_barvy_drahokamu_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

 

Výbrusy kamenů nejčastěji rozdělujeme na čočkové a fasetované.

 

Čočkové výbrusy neboli mugle, čočkovce a kabošony dále dělíme na nízké čočkovce nebo vysoké kabošony, či rovné tabulky. Tento typ výbrusu je zajímavý svým hladkým a lesklým povrchem, který nechá vyniknout barvě, textuře a světelným vlastnostem kamene.

 

Do muglí lze brousit téměř všechny drahé kameny, od rubínu a smaragdu až po achát a křemen. Nejčastěji se ale s muglí setkáváme u opálů, korálů, jantaru, nebo tygřího či kočičího oka a jiných neprůhledných drahých kamenů. Tvary muglí mohou být různé - kulaté, hranaté, nejčastější jsou ale ovály. 
měsíční_kámen_mugle_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiotygri_oko_kabošony_mugle_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiokřemen_kabošon_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

 

Fasetované výbrusy jsou nejobvyklejší a nejžádanější u průhledných kamenů, neboť nejlépe rozkládají barvy a optické vlastnosti jednotlivých drahokamů. Dělí se na oblé a hranaté výbrusy. Všechny drahé kameny se vybrušují do nejběžnějšího briliantového výbrusu, avšak existují i jiné, méně známe výbrusy.

 

My do našich šperků běžně osazujeme například i oválné drahokamy, hranaté drahokamy - tzv. princess, trillion - tvar trojúhelníku, cushion - připomínající polštářek a mnoho dalších!

 

O fasetových výbrusech si můžete více přečíst zde

fazetované_granáty_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

POTŘEBUJETE JEŠTĚ S NĚČÍM PORADIT?

Jana Salabová

+420 777 131 306salabova@zlatnictvisalaba.cz

Klára Salabová

+420 774 521 154salabova@zlatnictvisalaba.cz

(certifikát)U všech diamantů větších 0,30 ct poskytujeme certifikáty GIA, HRD, nebo IGI.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení