Very Peri: Barva roku 2022

Vítejte v novém roce plném kreativních možností! Na konci loňského roku jsme netrpělivě očekávali oznámení od Pantone® Color Institute, kde se odborníci radí a vybírají barvu roku. Ta přímo ovlivňuje vývoj a nákupní rozhodnutí v mnoha odvětvích, včetně módy, designu interiérů a samozřejmě i šperků.

Naděje, inovace a nový začátek – to vše se odráží v letošní barvě roku. Seznamte se s Very Peri!

very_peri_barva_roku_2022_pantone_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio


Barvou roku 2022 je Very Peri – barva, která „je odvážná a podporuje osobní vynalézavost a kreativitu“, jak uvedl Pantone Color Institute. Tento nový odstín fialové tvoří konzistence modré a energie červené barvy. Výsledkem je odstín, který vyjadřuje inovaci a nový začátek.

Po roce bezprecedentních změn po celém světě chtěl Pantone poskytnout barvu, která odráží optimismus a naději v budoucnost. „Tento nový odstín má – a dokonce i samotný akt jeho vytvoření – reprezentovat to, v co mnozí v roce 2022 doufají, nový začátek pro svět, který ví, že staré systémy a zvyky již nemohou čelit výzvám dneška, natož dnům, které přijdou.“ říká Pantone.

very_peri_drahokamy_barva_roku_2022_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Drahokamy v odstínu Very Peri

V tomto chladném a měkkém tónu najdeme několik různých přírodních drahokamů, které lze osadit do šperků na zakázku. Drahokamy s jemnou nebo zářivou modrou, šeříkovou, levandulovou a fialovou barvou dodávají pocit naděje a svěžesti, který mnozí hledají.

Ve zlatnickém studiu SALABA vám nabízíme několik možností přírodních kamenů ladících s Very Peri, jako například podmanivý tanzanit, královský safír či moderní měsíční kámen a modrý moissanit.

very_peri_prirodni_drahokamy_barva_roku_2022_pantone_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Barevné kombinace VerY PerI

Šperk nemusí tvořit pouze jeden druh a barvu drahokamu. Naopak kombinace více odstínů, které k sobě ladí, vytvoří originální a elegantní šperk. Inspirujte se našimi barevnými paletami drahokamů, které se hodí k novému netradičnímu odstínu roku 2022 – Very Peri.

Paleta barev - Balance

Paleta kombinuje rovnováhu teplých a chladných tónů tak, aby poskytla pocit živosti a vizuální vibrace.

Mezi doplňkové drahokamy patří růženín, morganit, safír, granát, tanzanit, spinel a ametyst.

 veri_peri_barevna_paleta_balance_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

 veri_peri_barevna_paleta_balance_drahokamy_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

 

Přírodní paleta barev

Paleta poskytuje holistickou a harmonickou směs odstínů inspirovaných přírodou.

Mezi doplňkové drahokamy patří safír, moissanit, chrysopras, smaragd, granát tsavorit, peridot, turmalín, granát, ametyst, spinel, safír, tanzanit, topaz a akvamarín. 

veri_peri_prirodni_barevna_paleta_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

veri_peri_prirodni_drahokamy_barevna_paleta_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio


Hvězdná paleta barev

Paleta umožňuje, aby dynamická Very Peri, obklopená klasickými neutrálními barvami, zazářila.

Mezi doplňkové drahokamy patří spinel, moissanit, onyx, turmalín, křemen, opál, měsíční kámen, topaz, safír a tanzanit.

veri_peri_hvezdna_barevna_paleta_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

veri_peri_hvezdna_barevna_paleta_drahokamy_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

 

Živá paleta barev


Paleta přináší bezstarostnou sebedůvěru a radostný postoj Very Peri s experimentálním spojením radosti a rozmaru.

Mezi doplňkové drahé kameny patří citrín, granát, tanzanit, růžový a žlutý safír, rubín; spinel, turmalín, rubín a barevný moissanit.

veri_peri_ziva_barevna_paleta_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

 

veri_peri_ziva_barevna_paleta_drahokamy_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

 

Objevte svou Very Peri

Toužíte po šperku na zakázku s barevnými drahokamy v odstínu Very Peri? Rádi jej pro vás navrhneme a vytvoříme. Šperk k narození dítěte, šperk k promoci, šperk k výročí či jiné životní události originálně ozdobí drahokam v barvě Very Peri.

Jak na to?

Domluvte si s námi schůzku v jednom z našich zlatnických studií. Můžete nás navštívit v pražském Karlíně nebo Ústí nad Orlicí, kde spolu vytvoříme ve speciálním 3D programu takový šperk, jaký si přejete.


Potkat se můžeme i online, kde přes sdílenou obrazovku uvidíte, jak šperk modelujeme a vytváříme všechny detaily podle vás.

 

Při prvotní schůzce si sjednotíme nápady, poradíme vám s barvou a velikostí přírodních drahokamů a společně vytvoříme 3D model šperku. Po odsouhlasení se pustíme do výroby. Šperk vytiskneme na 3D tiskárně, odlijeme z drahého kovu, šperk opracujeme, ručně osadíme přírodní drahokamy, vyleštíme a je hotovo! Běžná doba výroby šperku na zakázku je 4-5 týdnů.