Granát, drahokam z Čech

Od zelené, malinové až po oranžovou! Věděli jste, že granát nemusí být pouze rudě červený? Tento drahokam je vhodný pro milovníky čistých, přirozeně teplých barev a krásného lesku!

granát_červený_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio


Seznamte se s granátem

Granáty osazovali s oblibou zlatníci do šperků už ve viktoriánských dobách. Tento drahokam má pověst ochránce, proto ho u sebe nosilo mnoho objevitelů a dobrodruhů jako ochranu před zlem. Mocný talisman, schopný osvětlit noc a rozptýlit zlé duchy si podmanil celou Evropu a nejen ji! 

 

Říká se, že granát byl jeden z 12 kamenů vložených do Áronova náprsníku a Noe si prý vzal granátovou lucernu na svou archu, aby mu svítila na cestu. 

 

V egyptské hrobce z roku 3 000 př. n. l. byl objeven náhrdelník z granátových korálků. Ve starověkém Řecku nechal Platón svůj portrét vyřezat do granátu a staří Římané používali granát k výrobě pečetních prstenů.

 

granát_mozambický_černý_tsavorit_rhodolit_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Proč se jmenuje granát?

Název granátu pochází z latinského slova granatum, což znamená „granátové jablko“. Granát tedy odkazuje na zářivě červená semínka granátového jablka.

surový_granát_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio


Druhy granátu

ČESKÝ GRANÁT

Těžba červeného drahokamu má v Čechách dlouhou tradici, která pokračuje dodnes. Již v 16. století bylo na pomezí Českého středohoří objeveno naleziště červených granátů. Rudě červený drahokam se stal českým národním symbolem a výrazně pomohl rozvoji šperkařství u nás, především v Turnově a Jablonci nad Nisou. 

 

Česká republika je dodnes proslavena jako naleziště nejkrásnějších červených granátů. Není ale nalezištěm jediným, těží se také v Rusku, Brazílii, Tanzanii či Malajsii.

granáty_červené_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Mozambický granát

Má teplý krvavě rudý odstín, jako africké slunce. Jak název napovídá, drahokam se těží v Mozambiku, a pokud se pro něj rozhodnete, v našem zlatnictví najdete tento granát v celé řadě tvarů a velikostí. Od kulatého, oválného, čtvercového po výbrus markýza, bageta, srdce i slzy. Máte-li představu, jaký výbrus a velikost byste si přáli, napište nám a my vám do 24 hodin zašleme aktuální nabídku.

granát_kulaty_mozambicky_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiogranát_markyza_mozambicky_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiogranát_polstarek_mozambicky_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiogranát_slza_mozambicky_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiogranát_trilion_zlatnictvi_mozambicky_salaba_zlatnicke_studio granát_bageta_mozambicky_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Rhodolit

Malinový odstín dělá z rhodolitu neobyčejný a velmi zajímavý drahokam. Rhodolit je pojmenován podle růžových květů horského rododendronu, který roste v Appalachianských horách v Severní Karolíně, kde byl poprvé objeven.

Tento malinový drahokam nabízíme v široké škále výbrusů i velikostí. Hlavní naleziště rhodolitu jsou v Africe, Indii a Srí Lance. Rhodolit je vhodný drahokam do netradičních šperků s příběhem. Doporučujeme ho všem ženám, které touží po originální, nikoli tradiční kombinaci granátu a žlutého zlata. Podobnou malinovou barvu nemá žádný jiný drahokam!

granát_rhodolit_rhodolite_kulatý_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio granát_rhodolit_rhodolite_čtverec_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio   granát_rhodolit_rhodolite_srdce_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio  granát_rhodolit_rhodolite_oval_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio    granát_rhodolit_rhodolite_polstarek_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio   granát_rhodolit_rhodolite_slza_hruska_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiogranát_rhodolit_rhodolite_markýza_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

 

Oranžový granát

Medová barva oranžového granátu si získala srdce milovníků zářivých drahokamů. Oranžový granát vynikne ve všech drahých kovech, ale nejvíce ve žlutém zlatě. 

 

Odborně se nazývá Spessartin a poprvé byl objeven v německých horách Spessart. Bohužel, jeho naleziště nebyla moc bohatá, a i když se později objevil i v Africe, nabídka kvalitních oranžových granátů je dodnes velmi omezená.

 

V našem zlatnictví vám tento drahokam nabízíme ve čtyřech tvarech - kulatý, oválný, markýzu i slzu. Pokud hledáte drahokam světlejšího odstínu žluté, doporučujeme vyzkoušet drahokam citrín.

 

granát_oranžový_kulatý_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio   granát_oranžový_markýza_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiogranát_oranžový_oval_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiogranát_oranžový_slza_hruška_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Tsavorit

Díky své pronikavé zelené barvě se tsavorit stal nejznámějším druhem granátu. Tsavorit byl objeven v Tanzanii v roce 1967 a od té doby je velkým oblíbencem sběratelů drahokamů. Tsavority větší než 1 karát se považují za velmi vzácné a žádané. Hlavní naleziště jsou v Tanzanii, Keni a Madagaskaru.

V naší nabídce naleznete tsavorit v kulatém, oválném, čtvercovém výbrusu i ve výbrusu slzy.

granát_tsavorit_tsavorite_kulaty_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiogranát_tsavorit_tsavorite_ctverec_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiogranát_tsavorit_tsavorite_oval_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studiogranát_tsavorit_tsavorite_slza_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

NÁŠ TIP

Rudá barva granátu, či rhodolitu dokonale ladí k barvě žlutého zlata. Je to tradiční kombinace, která se nikdy neokouká. Oranžový granát a tsavorit se bude dokonale vyjímat ve šperku z bílého zlata, či platinového šperku. Chcete-li vytvořit originální šperk, ze kterého bude zářit teplá energie, zvolte kombinaci oranžového granátu a žlutého zlata.


Symbol síly a lásky

Granát je symbolem síly, vášně a lásky. V minulosti byl používán jako amulet, který chránil nositele před nebezpečím, proto je granát označován za drahokam cestovatelů. Přináší sebedůvěru a odvahu, udržuje organismus v rovnováze a dodává svému nositeli klid.

 

granát_mozambický_černý_rhodolit_tsavorit_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Komu granát darovat?

Granát je drahokam měsíce ledna neboli lednový kámen. Jestli hledáte dárek pro ženu narozenou v lednu, šperk s granátem je vhodnou volbou. Ať už zvolíte granátové náušnice, přívěsek s granátem, nebo prsten s českým granátem, tímto kouzelným drahokamem nešlápnete vedle.

 

Pokud chcete darovat opravdu originální šperk, osadíme vám do něj rhodolit, který podtrhne krásu své nositelky.

 

Hledáte dárek pro cestovatele? Následujte tradici a darujte granát jako talisman. Granát jej bude chránit a navždy vás připomínat.

 

Díky své barevné škále a vysoké tvrdosti je granát vhodný drahokam do zásnubního prstenu. Granát se nepoškrábe a vždy se bude krásně třpytit.


zlatý_privesek_s_granátem_a_diamanty_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio  prsten_s_granátem_a_diamanty_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studionáušnice_s_granáty_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studioprivesek_ze_zlata_s_granátem_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studioprsten_s_rhodolitem_a_diamanty_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

Péče o šperk s granátem

Granát je drahokam vhodný pro každodenní nošení. Extrémní teplo a náhlé změny teploty mu ale nesvědčí. Nečistot se zbavíte vyčištěním jemným zubním kartáčkem a vlažnou mýdlovou vodou.

 

Kde se granát těží?

Brazílie, Keňa, Madagaskar, Indie, Srí Lanka, Čína, Česká republika

garnet_vyskyt_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

TVARY GRANÁTU

Nabídku granátů a rhodolitů pro vás máme opravdu širokou. Tsavority a oranžové granáty jsou velmi vzácné, přesto si u nás vyberete! Napište nám, jakou máte představu o tvaru a velikosti vašeho vysněného drahokamu a my vám do 24 hodin pošleme naši aktuální nabídku.

tvary_granátu_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

JAKÉ ŠPERKY S GRANáTEM u nás najdete?

Pokud hledáte jemné náušnice s granáty, tzv. pecky, na našem e-shopu je máme rovnou ve třech provedení.


Pokud ale sníte o originálním šperku s granátem, pomocí nejmodernější zlatnické 3D technologie vám rádi šperk s granátem na míru vyrobíme. U nás se stanete spoluautorem svého šperku, vy si určíte všechny detaily, velikost kamene, výbrus i správný odstín drahokamu, velikost šperku a mnoho dalšího! Navštivte naše pražské, či orlickoústecké zlatnické studio. Nebo také můžete celý proces výběru šperku absolvovat z pohodlí vašeho domova a přes sdílenou obrazovku společně vymodelujeme váš vysněný šperk.

 

Oválné náušnice s granátem

náušnice_oval_1920_zlute_zlato_granat_5x3mm_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi            náušnice_oval_1920_bile_zlato_granat_5x3mm_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi
Náušnice s kulatým granátem v různé velikosti

náušnice_1874_bile_zlato_granat_4.00mm_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi       náušnice_1874_ruzove_zlato_granat_4,00mm_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi      náušnice_1874_zlute_zlato_granat_4,00mm_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi

 

Náušnice s granátem v antickém výbrusu 

náušnice_anticky_ctverec_28190_zlute_zlato_granat_6x6mm_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi           náušnice_anticky_ctverec_28190_bile_zlato_granat_6x6mm_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi

POTŘEBUJETE JEŠTĚ S NĚČÍM PORADIT?

Jana Salabová

+420 777 131 306salabova@zlatnictvisalaba.cz

Klára Salabová

+420 774 521 154salabova@zlatnictvisalaba.cz

(certifikát)U všech diamantů větších 0,30 ct poskytujeme certifikáty GIA, HRD, nebo IGI.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení