Platina - trend roku 2024

Při výrobě šperků na zakázku dbáme na mnoho detailů, jedním z nich je i materiál. Kromě tradičního 14kt a 18kt zlata vyrábíme šperky i z platiny, která je v poslední době velmi oblíbená. Jaké jsou výhody platiny a proč si vybrat právě tento drahý kov? To a mnoho dalších užitečných informací si můžete přečíst v tomto článku.

 

platinovy_prsten_na_miru_trend_roku_2023_platinovy_sperk_na_zakazku_zlatnictví_salaba_zlatnické_studio

 

Pokud přemýšlíte o výrobě šperku na míru, doporučujeme zvolit jako materiál platinu. Platina má čtyři důležité výhody, které nemá žádný jiný kov.

 

VYSOKÁ ODOLNOST

Jednou z klíčových výhod platiny je její odolnost. Díky vysoké hustotě platiny ve slitinách má schopnost odolat všemu, s čím šperk při každodenním nošení přijde do styku.

 

PŘIROZENĚ BÍLÁ BARVA

Přirozenou barvou platiny je bílá. Na rozdíl od bílého zlata, které je světle žluté. Bílé zlato musí být rhodiováno, aby získalo krásnou bílou barvu. Nevýhodou je, že se toto pokovení opotřebením poškrábe a na povrch vystoupí přirozená nažloutlá barva bílého zlata. Poté je třeba šperk znovu rhodiovat. Přirozeně bílý odstín platiny je stálý. Dokonale také zvyšuje brilanci a lesk bezbarvých i barevných diamantů a drahokamů.

 

HYPOALERGENNÍ KOV

Slitina, kterou používáme při výrobě zakázkových šperků, je 95% čistá platina. Tato hustota platiny nejen přispívá k celkové pevnosti a odolnosti kovu, ale také činí kov hypoalergenním. Mnoho zákazníků pociťuje citlivost na nikl a měď, které se nacházejí ve slitinách zlata. To se s platinou nestane.

 

NEJPEVNĚJŠÍ UPEVNĚNÍ KAMENEM

Platina nemá tzv. „kovovou paměť“ jako zlato a stříbro, což znamená, že jakmile je šperk zpracován, nenastanou žádné další změny. Proto platina poskytuje diamantům a drahým kamenům maximální bezpečnost.

platinovy_sperk_na_zakazku_zlatnictví_salaba_zlatnické_studio

 

PLATINOVÝ ZÁSNUBNÍ PRSTEN

V našem zlatnickém ateliéru se specializujeme na zakázkovou výrobu platinových zásnubních prstenů. Rádi Vám tento drahý kov ukážeme, porovnáme s bílým zlatem a vytvoříme pro Vás originální zásnubní prsten. Běžná doba výroby platinového prstenu na míru je 5-7 týdnů.

zasnubni_prsten_z_platiny_trend_roku_2023_platinovy_sperk_na_zakazku_zlatnictví_salaba_zlatnické_studio