Zásnubní prsten na míru krok za krokem

Chtěl byste požádat o ruku vaši vyvolenou s originálním prstenem? V našem zlatnickém studiu SALABA si můžete pomocí 3D modelace navrhnout zásnubní prsten na zakázku a otisknout tak do něj váš společný životní příběh.

originalni_sperk_na_miru_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi

Proč vyrábíme šperky na zakázku?

Výrobě šperků na zakázku se věnujeme již od roku 1994. Vždy jsme se snažili držet krok se současnými trendy a propojovat tradiční ruční práci s moderní technologií. Proto můžeme našim zákazníkům nabídnout modelaci v unikátním 3D programu a splnit i velmi náročná přání. Dokonce nabídnou i ojedinělý zážitek - stát se spoluautorem svého šperku.


Zakládáme si na individuálním přístupu, osobním kontaktu se zákazníkem a pak na společném tvoření - modelaci šperků. Zakázková výroba je nám bližší, než sériová (masová) výroba šperků. V našich špercích si dovolíme více kreativity a originality.

sperky_na_miru_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio


Jak celý proces výroby šperku na míru probíhá?


1. SCHŮZKA

Nejdříve si domluvíme individuální schůzku, buď v jednom z našich zlatnických studií v pražském Karlíně, či Ústí nad Orlicí, a nebo pomocí online videohovoru.


Máte konkrétní představu, obrázek pro inspiraci, nebo nápad pouze hledáte? Ukážeme vám naše vzorky a galerii šperků, které můžeme pomocí 3D programu upravovat a přetvářet podle vašeho přání, nebo vytvořit prsten přesně podle vaší představy.


Proces tvorby probíhá v mnoha případech z velké části online - zákazníkovi pošleme návrhy ke konzultaci a pak k finálnímu schválení.

 vyroba_sperku_na_zakazku_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi

2. ROZPOČET

Cenu šperku nejvíce ovlivňují použité drahokamy. Při setkání vám vysvětlíme a ukážeme všechny možnosti a varianty jejich osazení do šperku.


Do zásnubních prstenů nejčastěji osazujeme přírodní diamanty, ekologické lab-grown diamanty, moissanity i jiné přírodní drahokamy.


Podle vaší cenové představy vybereme vhodný drahokam a pustíme se do modelace šperku. Celý návrh je zdarma, platíte pouze šperk. Cena prstenu na míru se pohybuje od 17 000 Kč.

3. ZLATNICKÝ 3D PROGRAM

Díky zlatnickému 3D programu společně vymodelujeme obroučku, korunku i styl osazení kamene. Ukážeme vám možnosti tvarů a velikostí drahokamů a vybereme barvu kovu. Zvolíme vhodný tvar, velikost, počet a barvu drahokamů, protože právě ty určují výslednou podobu šperku.


Pro lepší představu je k dispozici vizualizace prstenu i na ruce! Projdeme spolu celým modelovacím procesem a finální vizualizaci šperku si budete moci prohlédnout ze všech úhlů.

 zlatnicky_3D_program_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi

4. DRAHOKAMY

Tradiční drahokam osazovaný do zásnubních prstenů je diamant. Jako nositel trvalé hodnoty, symbol lásky a investice.


V našem zlatnictví osazujeme do šperků přírodní i laboratorní drahokamy. Ekologická varianta přírodního diamantu je laboratorní diamant. Optické, fyzikální i chemické vlastnosti má navlas stejné. Hlavní rozdíly jsou dva: původ a cena.


Proces vypěstování lab-grown diamantu trvá 2-6 týdnů. V laboratoři se simulují stejné teplotní a tlakové podmínky, při kterých vznikaly přírodní diamanty. Cenově je však lab-grown diamant o 20-30 % levnější. Více si o lab-grown diamantech přečtěte zde.


Další laboratorní drahokam je moissanit. Je malinko měkčí než diamant, má tvrdost 9,25 (diamanty mají tvrdost 10), i tak je to stále velmi vysoká tvrdost, díky které se kameny nepoškodí a neztratí třpyt, jako u zirkonů (tvrdost 7), které se dávají do sériově vyráběných šperků.


Moissanity
mají naopak větší třpyt a více odráží duhové odlesky než diamanty! Ve srovnání s přírodními diamanty jsou navíc cenově levnější, a to až o 50 %. Proto můžeme vyrobit šperk i s velkým centrálním drahokamem, který bude finančně dostupný. Více si přečtěte o moissanitech zde.


Tyto tři bílé drahokamy osazujeme do zásnubních šperků nejčastěji. Kromě nich můžete zvolit i jiné barevné přírodní drahokamy, jako např. akvamaríny, smaragdy, rubíny, granáty, safíry, měsíční kameny a mnoho dalších.


Díky 30 let praxi máme rozsáhlou škálu dodavatelů drahokamů a můžeme nabídnout i vybroušení drahokamu na míru podle přání.

 proces_vyroby_sperku_na_zakazku_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi

5. VOLBA DRAHÉHO KOVU

Zásnubní prsteny na míru vyrábíme z bílého, žlutého a růžového zlata. V Čechách je nejběžnější 14kt zlato, rádi pro vás vyrobíme šperk i z 18kt zlata. Pokud si přejete nejlepší bílý kov, označovaný jako královna kovů, zhotovíme pro vás i platinový zásnubní prsten.

 

6. SCHVÁLENÍ NÁVRHU A VÝROBA

Po vymodelování šperku v 3D programu, výběru kamenů a drahého kovu, zvolení velikosti prstene a předběžné kalkulaci šperku se domluvíme na úhradě zálohy. Obvykle se jedná o polovinu ceny zakázky.


Proces výroby probíhá v několika krocích, které se individuálně upravují. Nejprve se vymodelovaný šperk vytiskne ze speciálního vosku na 3D tiskárně. Následně se zalije do sádrové formy, která se zahřeje, vosk vyteče a vypaří se. Tento postup odlévání se nazývá “metoda ztraceného vosku”.


Do takto připravené formy se pod vysokým tlakem vstříkne rozžhavený drahý kov. Vznikne polotovar, který musí zlatník ručně opracovat a vyleštit. Takto opracovaný šperk dostává do rukou tzv. fasér, tedy zlatník, který se specializuje pouze na osazování kamenů do šperků.


Všechny drahokamy do našich šperků osazujeme ručně, jedině tak máme záruku, že nevypadnou. Součástí dokončovacích prací je i opuncování výrobním, ryzostním a státním puncem na Puncovním úřadu. V případě bílého zlata nesmí chybět povrchová úprava rhodiování.

 voskove_modely_proces_vyroby_sperku_na_zakazku_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi

7. DORUČENÍ

Proces výroby zásnubního prstenu na zakázku trvá přibližně 4–6 týdnů, dle náročnosti. Hotový šperk obdržíte v elegantní designové krabičce spolu s certifikátem pravosti drahokamů.


U diamantů nad 0,30 ct získáte mezinárodní certifikát gemologické laboratoře. Číselnou shodu diamantu a certifikátu si můžete ověřit pomocí laserem vypáleného čísla na rundistě kamene. Shodu certifikátu a diamantu si můžete ověřit pomocí shodného čísla na rundistě kamene. Máte tak jistotu, že se certifikát a diamant shodují.


Šperk si můžete vyzvednout v jednom z našich zlatnických studií, nebo si jej nechat zaslat domů v pojištěné zásilce.

model_sperku_na_miru_zlatnicke_studio_salaba_zlatnictvi

 

Pokud vás zaujala služba našeho rodinného zlatnictví rádi se s vámi setkáme osobně, nebo i online a vytvoříme vám zásnubní prsten podle vašeho přání. Schůzku si můžete sjednat telefonicky na čísle +420774521154, nebo pomocí kontaktního formuláře.