Tipy a inspirace

RED BOX DIAMONDS
 

Každý diamant z kolekce „Red Box Diamonds“  je dodávaný s certifikátem z nezávislé laboratoře, hodnocený těmi nejzkušenějšími odborníky vydávajícími certifikáty GIA a AGS. Diamanty certifikované přímo společností Stuller, jsou hodnocené podle kritérií GIA.


Nikdo nemůže zpochybnit pravost vašeho diamantu.                                   Certifikát o pravosti diamantu EGL USA

 

Diamant v červené krabičce představuje ideální dárek s trvalou hodnotou

 • Pro muže, který chce ženu obdarovat diamantovým šperkem. Ale výběr podoby šperku chce dopřát ženě. V našem 3D zlatnickém studiu SALABA si jistě každá vybere a navíc bude mít jedinečný zážitek ze spoluúčasti na designování svého originálního šperku.
 • Pro narozené dítě, kdy v dospělosti si z něj slečna může nechat vyrobit šperk a mladý muž má důležitý základ do zásnubního prstýnku pro svoji vyvolenou.
  Oba mají roky zhodnocenou investici a navíc trvalou památku na štědrého dárce.
 • Pro všechny, kteří touží ukládat finance do diamantů. Poradíme vám, které diamanty jsou jako investice pro vás nejvhodnější. 

 

Jaké jsou výhody Red Box Diamond®?


Certifikát Red Box Diamond® vám poskytuje podrobné informace potřebné k porovnání diamantů jako je výbrus, čistota, barva a karátová hmotnost (4C). Tyto informace vám pomohou při porovnávání cen.

Diamant RBD má na rundistě laserem vypálené sériové číslo, aby ho bylo možné snadno identifikovat a současně zabránit výměně při čistění nebo opravě šperku. Číslo je shodné s číslem certifikátu.

 

Číselné značení na rundistě kamene:    images (5)

 

Program Trade Up

Tato unikátní nabídka garantuje každému zákazníkovi možnost výměny diamantu ze série Red Box Diamonds za nový a dražší diamant. V praxi to znamená: Pokud se rozhodnete, že máte zájem o větší certifikovaný RBD diamant, vrátíte nám původně zakoupený, lacinější a doplatíte pouze rozdíl mezi hodnotami těchto diamantů. Takovou službu nikde jinde nenajdete!

 

 

 

Závazek Conflict Free

Firma Stuller, jako DTC Sightholder, se zaručuje dodržovat ty nejpřísnější etické principy při těžbě, nákupu a prodeji diamantů. To zahrnuje i dodržování standardů a pravidel sdružení Kimberly Process, které se vztahují na broušené i neopracované diamanty dodávané společností Stuller.

 

Sdružení Kimberley Process zaručuje následující:

 • diamanty jsou exportované a importované s mezinárodně schváleným Kimberley Process certifikátem, který zaručuje, že diamanty jsou bezkonfliktní
 • diamanty jsou přepravované mezi signatářskými zeměmi v zapečetěných a zabezpečených obalech
 • diamanty jsou prodávané s prohlášením od prodejce (known as a warranty) garantující na všech fakturách, že prodané diamanty jsou bezkonfliktní
 • stejná záruka je i na všech dokumentech a fakturách produktů prodávaných společností Stuller a SALABA zlatnické studio
 

 KONTaktní formulář

Nevyplňujte toto pole:
Diamant jako investice

4C DIAMANTU / Vlastnosti a primární kritéria kamene 

 • Barva (Color)
 • Čistota (Clarity)
 • Brus (Cut)
 • Karátová hmotnost (Carat)
 • Certifikát – rodný list kamene (Certificate)

1. Barva 

Barva je jedním ze základních atributů diamantu. Většina diamantů je bezbarvá až slabě zabarvená do žluta. Kvalita barvy diamantu se určuje podle škály D-Z, kterou zavedl Americký gemologický institut (GIA). Nejvyšší třídou je bezbarvá (D, prvotřídně bílá +). Čím vyšší bezbarvostí kámen vyniká, tím výše stoupá jeho cena. Diamanty se mohou vyskytovat ve všech barvách, počínaje od slabě hnědé až do zářivě žluté, růžové, fialové, červené a modré.

2. Čistota

Všechny diamanty nesou znaky své růstové historie. Třídy čistoty klasifikují diamanty šperkařské kvality podle nepatrných vnitřních charakteristik. Škála čistoty vyjadřuje velikost, počet, umístění a viditelnost charakteristik při 10x zvětšení lupou. Čím méně skvrn a příměsí se nachází na povrchu nebo uvnitř diamantu, tím vyšší je stupeň jeho čistoty a zároveň se také zvyšuje jeho hodnota. Hodnotí se podle škály od nejvyššího stupně FL-I.

 

FLAWNESS FL žádné vnější nebo vnitřní charakteristiky
LOUPE CLEAN IF absolutně transparentní bez inkluzí
VERY VERY SMALL INCLUSION VVS velmi velmi malé inkluze, které lze těžko identifikovat při zvětšení 10
VERY SLIGHTLY INCLUDED VS velmi malé inkluze, které lze těžko identifikovat při zvětšení 10
SLIGHTLY INCLUDED SI malé inkluze, které nejsou viditelné prostým okem přes korunu
IMPERFECT I zřetelné inkluze, které jsou viditelné prostým okem přes korunu

3. Brus

Brus je při posuzování diamantu nejdůležitějším a také nejsložitějším atributem. Broušení surových diamantů všech tvarů a velikostí je velké umění, které vyžaduje velmi zkušené brusiče s dokonalou manuální zručností. Diamanty mohou být vybroušeny do různých tvarů (např. čtverec, slza a srdce). Kulatý briliantový brus je pravděpodobně nejznámějším tvarem. Proporce brusu jsou významným faktorem určujícím brilanci, lesk a třpyt diamantu. Třídy symetrie popisují odchylky různých parametrů, které vyjadřují proporce diamantu. Briliant dosáhne své nejvyšší možné krásy jen tehdy, jsou-li v briliantovém brusu použity přesně vypočítané úhly a roviny. Kvalita diamantu se tedy vždy odhaduje na základě dvou složek: brilance a vzhledu.

4. Karát – hmotnost diamantu

Mimo barvy, čistoty, a brusu je hmotnost (váha) dalším určujícím faktorem pro identifikaci a určení hodnoty diamantu. Hmotnost všech drahokamů se mezinárodně měří v karátech (komerčně zkracovaných „ct“).

1 ct (metrický karát) = 200 mg = 1/5 g (gramu)

Karát se dělí na desetiny, setiny a – při použití elektronických karátových vah – dokonce na tisíciny. Velmi malé brilianty se měří v „bodech“, jeden „bod“ se rovná jedné setině karátu (0, 01 ct). Hmotnost diamantů se určuje vážením na diamantových vahách.


CERTIFIKÁT O PRAVOSTI KAMENE 

Diamantový certifikát je rodným listem diamantu a je vydáván na základě nestranné odborné zkoušky.
Ta ověřuje atributy diamantu a zároveň jeho způsobilost k použití ve šperku.

Certifikát vydávají gemologické laboratoře po celém světě. Mezi nejznámější a nejuznávanější instituce patří
The Gemological Institute of America (GIA)International Institute of Diamond Grading and Research (IIDGR) The International Gemological Institute (IGI). Tato trojice má celosvětově nejlepší reputaci a na jejich hodnocení se můžete opravdu spolehnout.

Certifikát diamantu osvědčuje kvalitu kamene, aniž by odhadoval jeho cenu. Obvykle se vydává pro diamanty větší než 0,30 ct.


Zlatnické studio Salaba nabízí kameny RED BOX DIAMONDS s osvědčením vydaným známým Americkým gemologickým institutem GIA nebo EGL USA.

Každý námi dodávaný diamant nad 0,30 ct má své identifikační číslo vyznačené na rundistě kamene,které je shodné s číslem certifikátu. Každý náš zákazník si může kdykoliv ověřit shodu těchto identifikačních čísel a tudíž má celoživotní záruku pravosti a nezaměnitelnosti jeho diamantu.

 

Kontrola shody číselného kódu s certifikátem      Certifikát o pravosti diamantu EGL USA      Kontrola brusu diamantu Srdce a Šípy

 

Certifikát pravosti

Ve 3D zlatnickém studiu Salaba ručíme za pravost kamenů a jejich kvalitu

Každý náš šperk s přírodním drahokamem má svůj certifikát, který potvrzuje jeho pravost, velikost a kvalitu. Diamanty nad 0,30 ct mají mezinárodní certifikát od renomované gemologické laboratoře GIA nebo HRD a své identifikační číslo vyznačené na rundistě kamene, které se shoduje s číslem certifikátu. 
Každý náš zákazník si může kdykoliv ověřit shodu těchto identifikačních čísel a tím má celoživotní záruku na pravost a nezaměnitelnost jeho diamantu.

Jaké informace v tomto certifikátu najdete? 

 • Jméno společnosti (GIA, HRD)
 • Inskripce – identifikační číslo
 • Datum
 • Hmotnost v karátech
 • Určení čistoty
 • Určení barvy
 • Brus
 • Proporce diamantu
 • Dodatečné informace – lesk, symetrie, fluorescence

Pokud nevíte, co daná označení znamenají, podívejte se do našeho článku Diamant jako investice.

The Gemological Institute of America (GIA)

Americký gemologický institut vyvinul první systém hodnocení diamantů v polovině třicátých let 20. století. V roce 1953 byl oficiálně zaveden do používání mezi obchodníky, hodnotiteli a klenotníky.

GIA je nejznámější a nejvíce používaný systém hodnocení diamantů na světě

V původním systému byly barvy diamantů popisovány podle míst výskytu diamantů. Časem byl tento systém nahrazen písmenovým systémem, kde nejlepší barva je popsána písmenem D. Pro hodnocení čistoty vyvinul GIA systém, který bere při hodnocení jak vnitřní, tak i vnější chyby broušeného diamantu. Nejvyšším stupněm čistoty je „flawness“ („čistý“, „bez vad“). Při hodnocení brusu a tvaru jsou proporce a závěrečná úprava hodnoceny čtyřmi stupni kvality.

Gemologických laboratoří je celá řada. Mezi nejznámější a nejuznávanější instituce patří:

The Gemological Institute of America (GIA)

International Institute of Diamond Grading and Research (IIDGR)

The International Gemological Institute (IGI) a HRD Antverp (HRD).

 

gia_certifikat_pravosti_diamant_zlatnictvi_salaba_zlatnicke_studio

3 položek celkem